wyszukiwanie zaawansowane
Strona główna » Regulamin

Witamy na platformie hurtowej Renmar

Na platformie prowadzimy jedynie sprzedaż hurtową - dla podmiotów posiadających numer NIP
Minimalne zamówienie 290zł netto!
Darmowa dostawa od 700zł netto*

*z wyjątkami więcej w Regulaminie

Regulamin

Regulamin Internetowej Platformy Handlowej F.H.U.P. RENMAR s.c.

 

Postanowienia ogólne

Internetowa Platforma Handlowa b2b.renmar.eu. prowadzona przez firmę F.H.U.P. RENMAR s.c. z siedzibą w Krakowie ul. Fatimska 220 (kod pocztowy: 31-831),Firma F.H.U.P. RENMAR s.c. prowadzi działalność gospodarczą na podstawie numeru REGON 0000000 (wpis do ewidencji nr.000000000000)

NIP: 675-11-71-834 tel 12-641-32-32 , 12-647-81-52, adres e-mail; biuro@renmar.eu

 

Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu, dlatego prosimy o zapoznanie się z nim przed dokonaniem zakupu

 

Definicje przyjęte w regulaminie

SprzedającyF.H.U.P. RENMAR s.c. właściciel Internetowej Platformy Handlowej b2b.renmar.eu

Klient – jednostka organizacyjna lub osoba prywatna, nabywająca towary

Platforma - Internetowa Platforma Handlowa b2b.renmar.eu

Towar – produkty i usługi sprzedawane przez Sprzedającego, dostępne na Platformie.

Umowa – pisemna lub ustna umowa kupna/sprzedaży, zawarta pomiędzy Sprzedającym a Klientem, wymagająca dla swej ważności złożenia zamówienia przez Klienta i potwierdzenia przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedającego. Potwierdzeniem zawarcia umowy jest mail z informacją o przyjęciu zamówienia do realizacji.

Przesyłka typowa – przesyłka, której waga nie przekracza 30 kg i o gabarytach, których suma wymiarów długość + szerokość + wysokość nie przekracza 180 cm.


 

Składanie zamówień i rejestarcja


 

Dostęp do Platformy i składanie zamówień jest możliwe 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

Aby korzystać z naszej Platformy zakupowej należy założyć konto na stronie b2b.renmar.eu

W trakcie rejestracji konta Klienta na Platformie, Klient wprowadza swoje dane teleadresowe, a także login i hasło do systemu Platformy.

Konto stanie się aktywne z chwilą otrzymania od nas wiadomości e-mail z potwierdzeniem dokonania aktywacji.

Rejestracji mogą dokonywać jedynie aktywne podmioty gospodarcze.

Oferowane przez nas produkty wysyłane są z naszej siedziby w Krakowie i dostarczane na terenie całej Polski.

Dane zamieszczone na Platformie b2b.renmar.eu nie stanowią oferty w rozumieniu art.66 Kodeksu Cywilnego. Dane te pełnią jedynie rolę informacji handlowej.

Wszystkie produkty oferowane przez Sprzedającego są fabrycznie nowe, oryginalnie zapakowane, wolne od zewnętrznych wad fizycznych i prawnych, oraz zostały dopuszczone do obrotu na rynku polskim.

 

Dopuszcza się możliwość sprzedaży produktów rozpakowanych, tzw końcówek serii - są one wyraźnie oznaczone jako "Wyprzedaż". Towary wyprzedawane mogą być towarami przeterminowanymi. Nie ma możliwości zwrotu towarów zakupionych jako Wyprzedaż ani ich reklamowania .

 

Wszystkie nazwy i znaki handlowe użyte w tekście są znakami zastrzeżonymi producentów i zostały użyte wyłącznie w celu identyfikacji.

 

Ceny

 

Cena wszystkich widocznych na Platformie zakupowej b2b.renmar.eu. produktów jest ceną netto wyrażoną w złotych polskich i wiążąca w chwili złożenia przez Klienta zamówienia.

 

Ceny Towarów opisanych jako „na zamówienie”, mogą ulec zmianie. O ewentualnej zmianie ceny Towaru „na zamówienie” Klient zostanie poinformowany przed realizacją zamówienia. Zamówienie będzie zrealizowane po zaakceptowaniu przez Klienta ceny. Klient ma prawo nie zaakceptować ceny i odstąpić od Umowy .

W przypadku Towarów dostarczanych na specjalne zamówienie Klienta, Sprzedający może wystąpić o podpisanie dodatkowej Umowy, zawierającej szczególne warunki realizacji takiego zlecenia.

Nasza firma zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzenia nowych towarów do oferty, przeprowadzenia i odwołania akcji promocyjnych na Platformie lub wprowadzenia w nich zmian.

 

Potwierdzanie i realizacja zamówień


 

Sprzedający zastrzega sobie prawo weryfikacji zamówień złożonych w formie elektronicznej. W przypadku braku możliwości potwierdzenia zamówienia Sprzedający zastrzega sobie prawo odstąpienia od realizacji zamówienia lub przesunięciu w czasie.

W przypadku konieczności wyjaśnienia wątpliwości dotyczących zamówienia Sprzedający przed wysłaniem potwierdzenia kontaktuje się z Klientem na podany w zamówieniu numer telefonu lub adres e-mail.

Jeżeli z powodu braku kontaktu z Klientem nie uda się dokonać weryfikacji zamówienia, które tego wymaga, jego realizacja ulegnie przesunięciu w czasie, aż do chwili skontaktowania się z Klientem.

Za moment zawarcia umowy uważa się potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji przez Sprzedającego

 

Minimalne zamówienie wynosi 200netto. (chyba że umowa między Sprzedającym a Kupującym stanowi inaczej)

 

Ceny Towarów podawanych na Platformie nie obejmują kosztów przesyłki.

Czas realizacji zamówienia wynosi do 5 dni roboczych od momentu potwierdzenia złożenia zamówienia.

Czas realizacji jest to okres jaki upływa od momentu przyjęcia zamówienia do realizacji, do dostawy towarów do Zamawiającego.

 

Sprzedający dokłada wszelkich starań, aby Towary oferowane na Platformie były stale dostępne w magazynie (nie dotyczy Towarów określonych jako "na zamówienie"). W przypadku jednak przejściowej niedostępności określonego Towaru, a co za tym idzie braku możliwości zrealizowania zamówienia w podanym terminie, Sprzedający poinformuje Klienta o realnym terminie realizacji lub zaproponuje Towar równoważny o nie gorszej jakości.

Jeżeli nowy termin realizacji lub proponowany Towar równoważny nie zostanie zaakceptowany przez Klienta może on odstąpić od Umowy, zamówienie zaś zostaje anulowane.

W przypadku braku możliwości zrealizowania zamówienia, za które Klient dokonał już płatności i które Klient zdecydował się anulować, wpłacona przez Klienta kwota zostanie zwrócona na podane przez niego konto bankowe w terminie do 5 dni roboczych.

Sprzedający nie realizuje wysyłek papieru kserograficznego na warunkach ogólnych. Wysyłka zamówionego papieru wyłącznie na zasadach zawartych w opisie produktu.

 

Przed odebraniem przesyłki od dostawcy, Klient jest zobowiązany sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan przesyłki, czyli na taśmy, folie, W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia, należy nie przyjmować przesyłki i w obecności dostawcy sporządzić Protokół Szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze Sprzedający w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia przesyłki w transporcie.

 

Klient może wycofać zamówienie po jego złożeniu lub zmienić zawartość zamówienia pod warunkiem, że nie zostało ono już wysłane z magazynu Sprzedającego. W tym celu należy jak najszybciej skontaktować się z Działem Obsługi Klienta Sprzedającego pod numerem telefonu 12-641-32-32 lub 12-647-81-52 i przesłać informację o zmianach na adres e-mail: biuro@renmar.eu

 

Wraz z Towarem Klient otrzymuje dokument sprzedaży (faktura VAT lub paragon fiskalny) wystawiony przez Sprzedającego.

 

Dostawa.

 

Zamówiony Towar Sprzedający dostarcza własnym transportem do Klientów na terenie Krakowa, Wieliczki Krzeszowic, Skawiny, Olkusza, Miechowa, Proszowic, Niepołomic chyba że Klient zdecyduje się na inny sposób realizacji dostawy.

Wysyłka Towaru w pozostałe rejony Polski odbywa się za pośrednictwem firm kurierskich (chyba że umowa między Sprzedającym a Kupującym stanowi inaczej)

Klient może również osobiście odebrać zamówiony towar z magazynu Sprzedającego.

 

Opłaty za dostawy:

 

-odbiór osobisty: 0,00 zł brutto

-dostawa na terenie Krakowa Wieliczki Krzeszowic, Skawiny, Olkusza, Miechowa, Proszowic, Niepołomic dla zamówień powyżej 400 zł netto: 0,00 zł brutto

-dostawa na terenie Krakowa Wieliczki Krzeszowic, Skawiny, Olkusza, Miechowa, Proszowic, Niepołomic dla zamówień poniżej 400 zł netto: 15 zł brutto

-przesyłka kurierska spełniające wymagania Przesyłek Typowych, za przedpłatą: 27 zł brutto

-przesyłka kurierska spełniające wymagania Przesyłek Typowych, na terenie RP: 30 zł brutto

-przesyłka kurierska spełniające wymagania Przesyłek Typowych, za płatność przy odbiorze: 32 zł brutto

-Sprzedający nie realizuje wysyłek papieru kserograficznego na warunkach ogólnych. Z powodu większego ciężaru tego towaru do standardowych kosztów wysyłki doliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 8.00 zł netto za każde opakowanie (5 ryz). Opłata nie dotyczy dostawy transportem Sprzedającego lub odbioru własnego.

Koszty dostawy przesyłek nietypowych ustalane są zgodnie z cennikiem firmy kurierskiej. Sprzedający informuje Klienta o kosztach związanych z realizacją takich przesyłek w momencie potwierdzania przyjęcia zamówienia do realizacji. Jeżeli koszt dostawy przesyłki nietypowej okaże się zbyt wysoki w stosunku do oczekiwań Klienta może on anulować złożone zamówienie.


 

Formy płatności

 

-gotówką przy odbiorze towaru,

-przedpłata przelewem na konto bankowe w Banku PKO S.A. na numer wskazany na fakturze, Podstawą do wysyłki zamówionego towaru jest zaksięgowanie przelewu na rachunku

-Klienci posiadający umowę ze Sprzedającym dokonują płatności zgodnie z indywidualnie ustalonymi warunkami.


 

Gwarancja i zwroty towarów - reklamacje.


 

Produkty dostępne na Platformie posiadają gwarancję producenta, importera lub sprzedawcy. Warunki gwarancji są określone na załączonym do towaru druku gwarancji wystawionym przez gwaranta lub są realizowane zgodnie z polskim prawem na podstawie paragonu lub faktury VAT.

Sprzedający informuje, iż przystąpi do rozpatrywania reklamacji niezwłocznie po jej otrzymaniu. Im szybciej Klient zgłosi swoje roszczenia, tym szybciej Sprzedający będzie w stanie przystąpić do ich rozpatrywania.

 

Towar reklamowany przez Klienta z Krakowa Wieliczki Krzeszowic, Skawiny, Olkusza, Miechowa, Proszowic, Niepołomic odbierany jest przez Sprzedającego. W pozostałych przypadkach Klient odsyła reklamowany towar lub uzgadnia ze Sprzedającym sposób odbioru reklamowanego towaru.

 

Reklamację uważa się za uzasadnioną, gdy Towar posiada wadę fabryczną, lub gdy nosi znamiona uszkodzenia mechanicznego w czasie transportu zamówionego Towaru do Klienta lub gdy dostarczony został Towar niezgodny z zamówieniem Klienta.

 

Gdy reklamacja okaże się uzasadniona Sprzedający wymienia Towar na nowy, wolny od wad i dostarcza go do Klienta na swój koszt.

 

W razie braku możliwości wymiany wadliwego Towaru na nowy Sprzedający dokona jego naprawy.
W przypadku braku możliwości dokonania naprawy Sprzedający zwróci Klientowi równowartość ceny Towaru

 

Za niezgodność Towaru z umową nie może być uznana sytuacja, w której Klient został poinformowany i wyraził zgodę na zmiany w umowie np. w sytuacji, gdy zgodził się na zamiennik Towaru, lub na Towar powystawowy, lub z wyprzedaży.

 

Reklamacje jakościowe rozpatrywane są w terminie do 14 dni począwszy od dnia przekazania wadliwego produktu przewoźnikowi. Do reklamowanego produktu Klient powinien dołączyć kopię dowodu zakupu oraz opis usterki lub wady produktu, zawierający również dane kontaktowe do osoby reklamującej.

 

 

Rozliczenie zwrotów / reklamacji następuje na zasadzie kompensaty z fakturami bieżącymi, w wyjątkowych sytuacjach na pisemną prośbę klienta możliwe jest inne rozliczenie zwrotu w postaci wypłaty gotówki lub przelewu bankowego. Odpowiednie pismo powinno zostać dostarczone do Sprzedającego bezpośrednio, pocztą lub mailem i powinno zawierać: nazwę i adres Kupującego numer faktury korygującej oraz nr rachunku bankowego na który pieniądze mają być przelane. Zwrot następuje w ciągu 5 dni od daty pozytywnego rozpatrzenia takiego pisma przez Sprzedającego.

 

Odstąpienie od umowy

 

Klient może odstąpić od Umowy w terminie do 14 dni licząc od dnia otrzymania Towaru,z zastrzeżeniem

 

Prawo do odstąpienia nie przysługuje Klientowi w przypadku, gdy przedmiotem Umowy jest Towar:

-”na zamówienie" ( nietypowy ),

-wyprodukowany według specyfikacji Klienta lub służący zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb,

-ulegający szybkiemu zepsuciu lub mający krótki termin przydatności do użycia,

-który po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostaje nierozłącznie połączony z innymi rzeczami

 

Warunkiem odstąpienia od umowy jest odesłanie na koszt Klienta na adres siedziby Sprzedającego towaru w nienaruszonym opakowaniu fabrycznym wraz z pisemnym oświadczeniem o odstąpieniu od umowy zawierającym numer konta, na które należy zwrócić zapłatę. Zwroty produktów, które podlegają zwrotowi przyjmujemy wyłącznie ze specyfikacją. która musi zawierać: nazwę, ilość towaru, nr faktury zakupu.

 

Ze względu na to, iż przy zwrocie Towaru Klient dokonuje przesyłki na własny koszt, zwroty „za pobraniem” nie będą przyjmowane.

 

Klient odpowiedzialny jest za prawidłowe zabezpieczenie Towaru zwracanego przed uszkodzeniami powstałymi w trakcie przesyłki. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, wynikłych z nieprawidłowego zabezpieczenia, towar nie będzie przyjęty.

 

Kwota równa wartości zwracanego Towaru, odpowiadająca kwocie na dowodzie potwierdzającym zakup, zostanie zwrócona Klientowi w drodze przelewu na jego rachunek bankowy. Zwrot płatności na rzecz Klienta nastąpi w terminie do 14 dni od dnia, dostarczenia towaru do siedziby Sprzedającego. Koszty odesłania Towaru przez Klienta nie podlegają zwrotowi.

 

Ochrona danych osobowych.

 

Administratorem danych jest F.H.U.P. RENMAR s.c. z siedzibą w Krakowie ul. Fatimska 220 (kod pocztowy: 31-831),Firma F.H.U.P. RENMAR s.c. prowadzi działalność gospodarczą na podstawie numeru REGON 0000000 (wpis do ewidencji nr.000000000000)

NIP: 675-11-71-834 tel 12-641-32-32 , 12-647-81-52, adres e-mail; biuro@renmar.eu

 

Ochrona danych odbywa się zgodnie z wymogami powszechnie obowiązujących przepisów prawa, a ich przechowywanie ma miejsce na zabezpieczonych serwerach.

 

Dane osobowe podawane w formularzu są traktowane jako poufne i nie są widoczne dla osób nieuprawnionych.

 

Dane osobowe umieszczane w bazie na Platformie przez Użytkowników, przetwarzane przez Administratora Platformy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności „RODO”.Termin „RODO” oznacza Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46,'WE (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. U. UE. L. z 2016 r. Nr 119, str. 1).

 

F.H.U.P. RENMAR s.c. jest administratorem danych swoich Klientów. Oznacza to, że jeśli Klient posiada Konto na naszej stronie, to przetwarzamy takie dane jak: imię, nazwisko, nazwa firmy, adres, e-mail, numer telefonu, stanowisko, miejsce pracy, adres IP.

 

Dane osobowe przetwarzane są:

-w zakresie i celu niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści Umowy, zmiany bądź jej rozwiązania

-w celu realizacji złożonego zamówienia i wystawienia faktury.

-prawidłowej realizacji Usług świadczonych drogą elektroniczną,

 

Dane osobowe Klientów będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji wskazanych celów, do których zostały zebrane zgodnie z kryteriami określonymi w przepisach prawa w tym do zabezpieczenia ewentualnych roszczeń przez okres 6 lat. W przypadku przetwarzania w celu marketingowym na podstawie Państwa zgody (art. 6 ust 1 lit a RODO) do momentu wycofania przez Państwa takiej zgody.

 

Jeżeli wyrazisz na to zgodę możesz otrzymywać od nas informacje handlowe. Twój adres e-mail nie będzie w żaden sposób przekazywany innym firmom czy osobom prywatnym w celach marketingowych.

 

Dane osobowe przetwarzają osoby wyłącznie upoważnione przez nas albo przetwarzający, z którymi ściśle współpracujemy.

 

F.H.U.P. RENMAR s.c. nie udostępniania danych osobowych innym podmiotom aniżeli upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa.

 

Dane Klientów Platformy nie są udostępniane osobom trzecim, za wyjątkiem sytuacji gdy udostępnienie takie wynika z obowiązujących przepisów prawa obligujących Administratora Platformy do przekazania ich podmiotom upoważnionym na podstawie właściwych przepisów prawa (np. organom ścigania,Urząd Skarbowy) jak również w sytuacji, gdy udostępnienie to jest niezbędne do realizacji zamówień.

 

Każda osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo sprzeciwu, prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
 

Usunięcie danych osobowych może nastąpić na skutek cofnięcia zgody bądź wniesienia prawnie dopuszczalnego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych.

 

Zastrzegamy sobie prawo do przetwarzania danych Klienta po rozwiązaniu Umowy lub cofnięciu zgody tylko w zakresie na potrzeby dochodzenia ewentualnych roszczeń przed sądem lub jeżeli przepisy krajowe albo unijne bądź prawa międzynarodowego obligują nas do retencji danych.

 

W razie jakichkolwiek pytań lub uwag dotyczących deklaracji ochrony prywatności lub jakichkolwiek praktyk stosowanych na Platformie uprasza się o kontakt pod adresem e-mail; biuro@renmar.eu lub tel

12-641-32-32 , 12-647-81-52,

 

Polityka dotycząca plików cookies

 

Platforma wykorzystuje mechanizm tzw. cookies (ciasteczka). Mechanizm ten odpowiada za ułatwienie dostępu Klientom do zasobów zgromadzonych na Platformie. Mechanizm ten nie jest wykorzystywany w procesie przetwarzania danych osobowych.

Pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) stanowią dane informatyczne, w szczególności pliki tekstowe zapisywane przez serwery w urządzeniu końcowym użytkownika, które przechowywane są w urządzeniu końcowym użytkownika i przeznaczone są do korzystania ze stron internetowych. Cookies zazwyczaj zawierają nazwę strony internetowej, z której pochodzą, czas przechowywania ich na urządzeniu końcowym oraz unikalny numer.

W wielu przypadkach oprogramowanie służące do przeglądania stron internetowych (przeglądarka internetowa) domyślnie dopuszcza przechowywanie plików cookies w urządzeniu końcowym użytkownika.


Przejdź do strony głównej
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu